Nawigacja

  • Konkurs Czytelniczy

    Konkurs Czytelniczy

    Konkurs Czytelniczy rozstrzygnięty

     

    Z ogromną przyjemnością i satysfakcją informujemy uczniów, że znamy laureatów bibliotecznego konkursu czytelniczego „Najlepszy Czytelnik Roku Szkolnego 2022/2023”

     

    Oto najlepsi czytelnicy w roku szkolnym 2022/2023:                                                                                                                         w kategorii  klas programowo najwyższych:

    I miejsce: Wiktor Kizielewicz (kl.4 Td-g)

     

    w kategorii klas promocyjnych:

    I miejsce: Oliwia Gawrych (kl.3 Tak)

     

    Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów, promocja czytelnictwa, utrwalenie nawyku obcowania z książką, podnoszenie kultury czytelniczej, kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem i przekazywania zapamiętanych wiadomości oraz zachęcanie do czytania książek spoza kanonu lektur obowiązkowych.

     

                Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej

    Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej

    Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej

     

     

    Kwiecień od lat obchodzony jest jako Miesiąc Pamięci Narodowej. W tym roku tematem przewodnim jest zbrodnia katyńska z 1940 roku. Z materiałów IPN została przygotowana wystawa, do której wykład przeprowadził 03.04.2023 roku dla młodzieży naszej szkoły pracownik koszalińskiego oddziału IPN Pan Jarosław Jagiełłowicz. W maju zaplanowana jest wycieczka do  Muzeum KL Stutthof  na Mierzei Wiślanej oraz do Muzeum II wojny światowej w Gdańsku.

     

     

                                                                                             Danuta Wiśniewska

     

  • Muzeum II Wojny Światowej

    Muzeum II Wojny Światowej

    Młodzież z ZST na wycieczce w Gdańsku. Ubiegły tydzień obfitował w wiele wydarzeń kulturowych w naszej szkole, a jednym z nich byłozwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Dzięki uprzejmości pracowników muzeum, młodzież wraz z opiekunami mogła zobaczyć wystawę pt.:  Walka i cierpienie. Obywatele polscy podczas II wojny światowej. Zarówno  eksponaty muzealne, jak i fakty przekazane nam podczas zwiedzania, wywarły na nas ogromne wrażenia i na długo zapadną w naszej pamięci.

  • Lekcje z IPN

    Lekcje z IPN

                         Lekcje z IPN w Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku

     

    1. marca, tak jak każdego już  roku, od kilku lat obchodzony jest Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Święto to wpisane jest do kalendarza imprez i uroczystości naszej szkoły  jako   obowiązkowe wydarzenie patriotyczne.  Wcześniej, dzięki uprzejmości pracowników IPN w Szczecinie, mieliśmy możliwość  oglądania  poruszającej wystawy  na  temat konspiracyjnych organizacji po drugiej wojnie światowej, a  2. marca  właśnie  z tej  okazji, gościliśmy w  szkole pana Rafała Semołonika, specjalistę Instytutu Pamięci Narodowej z  Delegatury  w Koszalinie z  naukowym wykładem, skierowanym do młodzieży. Temat spotkania brzmiał:  Bunt młodych. Nielegalne organizacje młodzieżowe na Pomorzu Zachodnim 1945-1956. Dzięki ciekawej prezentacji prowadzącego, przeplatanej licznymi slajdami ze zdjęciami, wydarzeniami i ciekawostkami, nasi słuchacze z zainteresowaniem śledzili  niecodzienną lekcję, ukazującą młodych, niezłomnych, których głównym celem było stawianie oporu i obrona własnego systemu wartości  oraz odzyskanie niepodległości, rozumianej jako warunek restytucji wolności osobistej. Słowa skierowane do młodych ludzi miały celu przypomnienie powojennej działalności członków młodzieżowego podziemia w walce o niepodległość Polski z komunizmem. Usłyszane  tu  wiadomości na pewno  na długo zapadną młodzieży w pamięć.

     

     

  • WYPOŻYCZ KSIĄŻKĘ NA FERIE

    WYPOŻYCZ KSIĄŻKĘ NA FERIE

                                                            

    WYPOŻYCZ KSIĄŻKĘ NA FERIE

                                            „Przy pomocy książek wielu staje się 

                                                   ludźmi uczonymi nawet poza szkołą,                                                                           bez książek zaś nikt nie wykształci się nawet w szkole.”                                                                                                                                 Jan Amos Komeński      

                                                                                                                     

    Ferie zimowe to bardzo dobry czas na czytanie! Nie musisz nudzić się w wolnym czasie. W bibliotece szkolnej czeka na Ciebie wiele wspaniałych książek.

    Książki to najprostszy sposób na naukę, rozwój, dostęp do porad, wskazówek. Dobra książka to świetny sposób na relaks, rozrywkę i poszerzenie horyzontów myślowych. Sięgnijcie więc po książkę, odpłyńcie w świat ciekawej lektury, puśćcie wodze fantazji. Jeżeli masz wątpliwość czy warto sięgać po książki, przyjść do biblioteki, nie zastanawiaj się dłużej i… wypożycz książkę na ferie!  Zapraszamy😊

  • WYSTAWA IPN

    WYSTAWA IPN

    Wystawa IPN w Zespole Szkół Technicznych

    Już od poniedziałku 6. lutego 2023r. w naszej szkole organizowana jest wystawa
    z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, który od 3. lutego 2011r.  przypada co roku  1. marca.

    Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny. Wystawa organizowana jest dzięki uprzejmości pracowników z Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie. Projekt IPN ma na celu przypomnieć powojenną działalność członków młodzieżowego podziemia – tytułowego zapomnianego ogniwa w walce o niepodległość Polski z komunizmem.  Prezentowana wystawa „Zapomniane ogniwo. Konspiracyjne organizacje młodzieżowe na ziemiach polskich w latach 1944/45–1956” przypomina nam, że w tym okresie istniało ok. 1000 podziemnych związków młodzieżowych skupiających blisko 11 tys. działaczy przeciwstawiających się nowemu zniewoleniu. IPN przywołuje do świadomości społecznej zapomniane sylwetki młodzieżowej konspiracji antykomunistycznej i oddaje im hołd.

    Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły, wychowawców, nauczycieli historii, języka polskiego oraz osoby zainteresowane do obejrzenia wystawy. Prosimy również wychowawców o zwrócenie szczególnej uwagi młodzieży na tak cenny materiał archiwalny. Wystawa prezentowana była w wielu miastach Polski i wzbudziła ogromne zainteresowanie, a w naszej szkole potrwa do końca tygodnia.

    Tekst: Elżbieta Węgiełek

  • Wigilia

    Wigilia

    „Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,
    Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
    (…) Niebo ziemi, niebu ziemia
    Wszyscy wszystkim ślą życzenia,
    Drzewa ptakom, ptaki drzewom,
    Tchnienie wiatru płatkom śniegu.”

    Krzysztof Dzikowski „Jest taki dzień” Czerwone Gitary

    Spotkania wigilijne należą do tradycji naszego „Koła bibliotecznego” i przygotowywane są

    z wielkim zaangażowaniem nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Tegoroczną uroczystość wigilijną rozpoczęto: czytaniem Pisma Świętego, łamaniem się opłatkiem oraz składaniem sobie życzeń. Śpiewaliśmy tradycyjne kolędy oraz słuchaliśmy współczesnych utworów o świątecznej tematyce. Prawdziwą poezją smaków były wigilijne potrawy, przygotowane przez uczniów i ich rodziców. Nasze wigilijne spotkania to niezapomniane chwile spędzone razem w miłej atmosferze.

    Były to chwile pełne magii, uroku i radości. 😊

    Do Siego Roku!

     

  • ANDRZEJKI

    ANDRZEJKI

    Raz w roku zdarza się taki dzień, gdy w końcu możemy sprawdzić, co nas spotka 😊 w przyszłości- to oczywiście ANDRZEJKI! Wróżby czynione w Andrzejkowy dzień podobno sprawdzają się lepiej od innych. Dawniej Andrzejki były świętem dla panien pragnących się dowiedzieć, kiedy wyjdą za mąż, dziś wróżą sobie wszyscy…

    29 listopada w naszej bibliotece szkolnej zapanowała magiczna atmosfera, którą przygotowała młodzież należąca do koła bibliotecznego. Był to dzień radosnych zabaw i wróżb, w których młodzież, grono pedagogiczne oraz pracownicy szkoły mogli poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. I tak właśnie było też w naszej szkole. Z twarzy młodzieży jak i dorosłych nie znikał uśmiech, a to dla nas najważniejsze.!

    Zabawa była przednia😊

     

    Kliknijcie by wejść do fotorelacji.

  • STYPENDIA PREZESA RADY MINISTRÓW

    STYPENDIA PREZESA RADY MINISTRÓW

    Najlepsi uczniowie ZST roku szkolnego 2021/2022 Michał Byk i Kacper Giżycki wzięli udział w uroczystości wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów w delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie.

    Serdecznie gratulujemy!

  • MŁODZIEŻY CZYTANIE

    MŁODZIEŻY CZYTANIE

     

     Młodzieży Czytanie”

    16.listopada 2022r.  w Delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie  odbyła się VI edycja Młodzieży Czytanie”. Do tegorocznej odsłony akcji  Narodowe Czytanie wybrano "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza, a celem przedsięwzięcia było rozbudzanie zainteresowania klasyką literatury polskiej i propagowanie czytelnictwa.

     W tym roku  szkolnym  kolejny już raz  młodzież z  Zespołu Szkół Technicznych uczestniczyła w tym zaszczytnym przedsięwzięciu , a  w prezentacji  wystąpili następujący uczniowie: Wanesa Szymkowiak , Julia Gwizdała, Hovik Harutyunyan, Jonasz Piekarz i  Kacper Gołębiowski.  Podczas występu reprezentanci naszej szkoły  czytali  utwór romantycznego poety pt. ”Popas w Upicie".

     

  • Święto Niepodległości

    Święto Niepodległości

    Święto Niepodległości to czas wielkiej refleksji narodowej, czas przypomnienia  naszej nie zawsze radosnej historii, naszych tradycji i symboli narodowych.

    W szkole corocznie  tradycyjnie odbywa się akademia poświęcona temu wydarzeniu, a dodatkowym punktem, który  włączyliśmy dla uświetnienia tej uroczystości  już od kilku lat, jest Narodowe Czytanie utworów literackich.  Wcześniej czytali  już dyrekcja szkoły, nauczyciele, zaproszeni goście, a  tym roku  zadanie to powierzyliśmy chętnym uczniom. Uważamy, że właśnie wspólna lektura utworów naszego narodowego wieszcza na nowo ukazała piękno polskiego romantyzmu i wzbogaciła jubileuszowe obchody w dwusetną rocznicę pierwszej  publikacji Ballad i romansów Adama Mickiewicza. Do wspólnego czytania młodzież wybrała balladę  pt. Romantyczność. Przepiękna dekoracja sali, w której odbywała się akademia, lampiony, zapalone świece, klimat listopadowej jesieni, hasła gazetek i portrety wielkich bohaterów narodowych, wreszcie urzekająca muzyka, śpiew pieśni patriotycznych w wykonaniu szkolnego chóru, oraz pani mgr Małgorzaty Bendzy, gra na trąbce jednego z uczniów to tylko niektóre elementy przygotowanego występu, które niewątpliwie  nadały tej uroczystości niezwykłego, magicznego, niepowtarzalnego, uroczystego nastroju. Aktorzy grający na scenie, oprócz pokazania niesamowitych zdolności artystycznych, wokalnych i tanecznych, włożyli w to, co zaprezentowali całe swoje  serce. Tym popisem zaczarowali widownię, bowiem ta, wsłuchana  była i wpatrzona  w występ z niebywałym zaciekawieniem i zaangażowaniem.

    Całość przedsięwzięcia nagrodzona była  gromkimi brawami oglądających oraz pięknym podziękowaniem pani dyrektor ZST  Anny Wisłockiej - Bogdanowicz.

     W imieniu moich koleżanek pani mgr Arleny Różewickiej i pani mgr Karoliny Dziadul oraz własnym, czyli odpowiedzialnym za przygotowanie uroczystości, chcemy serdecznie podziękować wszystkim nauczycielom, koleżankom i kolegom, którzy swoim zaangażowaniem, sercem, czasem, pomysłem, przepięknym śpiewem artystycznym ,przyczynili się do uświetnienia tej niezwykłej uroczystości. Dziękujemy naszym wspaniałym uczennicom, uczniom biorącym udział w akademii w części artystycznej oraz angażującym się w dekorowanie, później pomoc w sprzątaniu, dziękujemy naszym szkolnym prowadzącym i nagłaśniającym uroczystość, dziękujemy wspaniałej widowni  za wielką klasę i kulturę osobistą.

    Wspólna praca  nas wszystkich  zarówno nauczycieli, jak i uczniów na rzecz tej  uroczystości na pewno na długo zapadnie w pamięć jako niezwykła lekcja historii.

     

    Tekst: Elżbieta  Węgiełek 

  • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    13. października odbyła się w naszej szkole Akademia z Okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona ze ślubowaniem klas pierwszych. Uczniowie w obecności Dyrekcji, wychowawców oraz zaproszonych gości złożyli uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkoły. Głos zabrała Dyrektor szkoły - Pani Anna Wisłocka-Bogdanowicz, życząc wszystkim zapału i niegasnącej chęci do nauki. Następnie nadszedł czas na zaprezentowanie znakomitych talentów naszej szkoły. Wystąpiła Alicja Mariańska z klasy II a, pokazując niesamowite zdolności akrobatyczne oraz zespół taneczno-wokalny, który ,,porwał publiczność do wspólnej zabawy i został nagrodzony owacjami na stojąco. Mamy nadzieję, że to nie ostatni występ Pani profesor Małgorzaty Bendzy oraz Jej tancerzy i chórku...

  • KONKURS

    KONKURS

    Wyniki Szkolnego Konkursu „Chcę wiedzieć więcej o życiu i twórczość Juliusza Słowackiego”

     A jednak młodzież czyta… Wyniki szkolnego konkursu w Zespole Szkół Technicznych, mówią same za siebie. Niewątpliwie uczniowie wykazali się znakomitą znajomością biografii tego wielkiego Polaka, pisarza uniwersalnego.

    Dnia 25 października 2022 r. odbył się w  Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku konkurs ze znajomości życia i dzieł Juliusza Słowackiego, którego celem było  wspieranie i rozwijanie zainteresowań oraz uzdolnień uczniów, a także pogłębianie ich wiedzy i umiejętności w dziedzinie literatury polskiej, motywowanie uczniów do rozwijania pasji, promowanie osiągnięć uczniów, kształtowanie wrażliwości estetycznej oraz zachęcenie do czytania.
    Test składał się z 30 pytań, często bardzo wnikliwych, z zakresu życia rodzinnego pisarza, znajomości powieści i innych utworów literackich, przyjaźni, które artysta nawiązał w ciągu swojego życia.

    Zwycięzcami konkursu zostali:

    I miejsce- Przemysław Januszewski– uczeń klasy 4 te-g  

    II miejsce- – Oliwia Wziątek uczennica klasy 4td-g

    III miejsce – Sebastian Sęk - uczeń klasy 1 Te

    To naprawdę pocieszające, że uczniowie naszej szkoły nie zawiedli. Prace były na bardzo wysokim poziomie. Tym bardziej, że język polski nie jest łatwym przedmiotem, wymagającym skupienia, otwartości umysłu i serca.

             

    Należy podkreślić, że wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą na temat naszego wielkiego pisarza i w znacznym stopniu rozszerzyli swoje humanistyczne horyzonty.

     

            Serdecznie gratulujemy laureatom, a uczestnikom dziękujemy za udział i wysiłek włożony w przygotowanie się do naukowej rywalizacji.

    (Nagrody zostaną wręczone wraz z dyplomami w dniu zakończenia roku szkolnego.)

     

    Organizatorami konkursu były panie: Alina Gryszkiewicz, Dorota Salmanowicz,  Karolina Dziadul.

  • KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

    KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

     

     

    W dniach 12-13 września 2022 roku, odbył się kiermasz używanych podręczników, który cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno uczniów jak i rodziców. Kiermasz był okazją do kupienia lub sprzedaży podręczników. Była to doskonała okazja, aby młodzież zaopatrzyła się w podręczniki, tańsze nawet o połowę ceny od tej- proponowanej w księgarniach. Akcję sprzedaży podręczników poprowadziły sprawnie uczennice z klasy III ak: Julia Masiul, Karolina Marek, Magda Ponczek, Amelia Durmaj oraz Martyna Górecka z klasy III tb. Mamy olbrzymią satysfakcję ze współpracy z uczniami i rodzicami. Cieszymy się, że możemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców i uczniów naszej szkoły. Serdeczne podziękowania dla uczniów, którzy zajęli się przeprowadzeniem kiermaszu. Patronat nad kiermaszem objęły panie: Anna Chmura i Alina Gryszkiewicz.

     

    Kupującym jak i sprzedającym uczniom, życzymy sukcesów edukacyjnych.

    Zapraszamy do galerii

  • Nowy rok szkolny 2022/2023

    Rozpoczęcie roku szkolnego 01.09.2022 r. o godz. 9.00

  • KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

    KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

    UWAGA UCZNIOWIE!!!

     

    Uczniowie, którzy chcą sprzedać swoje podręczniki, proszeni są o dostarczenie ich do biblioteki szkolnej w dniach: 05.09.22 r.  -  09.09.2022 r.

    Każdy podręcznik przeznaczony do sprzedaży powinien być podpisany ołówkiem i wyceniony (imię i nazwisko sprzedającego, klasa oraz cena książki).

     

     

    Podręczniki będzie można kupić
    w dniach od 12.09.2022 r. do 13.09.2022 r., 

    w godzinach od 8:45 do 13:15.

     

    Na kiermaszu sprzedawane są jedynie podręczniki obowiązujące w naszej szkole.

    Zapraszamy uczniów, którzy chcą sprzedać swoje podręczniki a także tych, którzy podręczniki chcą kupić po PROMOCYJNEJ cenie.

  • Badania lekarskie

    Badania lekarskie

    Przypominamy, że badania okresowe medycyny pracy uczniów wykonuje Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Koszalinie. Badania uczniów, którym nie uda się do końca wakacji dotrzeć do Koszalina odbędą się na terenie szkoły w pierwszym tygodniu września.

  • Współpraca z Polskim Stowarzyszeniem Posadzkarzy

    Współpraca z Polskim Stowarzyszeniem Posadzkarzy

    Zespół Szkół Technicznych podczas wakacji nie zwalnia tempa. W dniu dzisiejszym szkołę odwiedzili Panowie Henryk Wagner i Marcin Witkowski z Polskiego Stowarzyszenia Posadzkarzy. Po krótkich, ale owocnych rozmowach oraz zwiedzaniu warsztatów, Anna Wisłocka-Bogdanowicz – Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Szczecinku i Henryk Wagner – Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Posadzkarzy podpisali list intencyjny opisujący przyszłą współpracę, której celem będzie umożliwienie uczniom szkoły oraz zainteresowanym osobom z regionu uzyskanie kwalifikacji zawodowych w specjalności posadzkarz wykładzin podłogowych w oparciu o najnowsze techniki i technologie.

    Polskie Stowarzyszenie Posadzkarzy (PSP) jest organizacją samorządu gospodarczego zrzeszającą firmy i osoby działające w branży wykładzin podłogowych. Jednym z jej celów jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych posadzkarzy i osób pragnących zdobyć ten zawód.

    PSP obejmie patronatem klasy montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz technika budownictwa w Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku.

    Szkoła otrzymała pierwszą partię podręczników „Posadzkarz wykładzin podłogowych”, a w przyszłości może również liczyć na materiały do praktycznej nauki zawodu, wsparcie nauczycieli, a uczniowie na zajęcia warsztatowe i pomoc w zdobyciu pracy.

  • Konkurs Języka Angielskiego

    Konkurs Języka Angielskiego

                                                    Konkurs Języka Angielskiego "Forget-me-not"

         

                        "To learn a language is to have one more window from which to look at the world"

                                                                                                                            Chinese Proverb

    19 kwietnia 2022 odbył się w szkole Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "Forget-me-not".

    W konkursie wzięło udział 23 uczniów.

    Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowania językiem angielskim, podniesienie umiejętności językowych i promowanie czytelnictwa. Pytania konkursowe zostały ułożone w oparciu o opowiadania, sentencje i współczesne piosenki angielskie.

    Dyplomy z wyróżnieniem otrzymali:

    Marcel Jendraszczyk

    Kacper Bagiński

    Sebastian Rydz

    Kacper Gołębiowski

    Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki. Sponsorem nagród są wydawnictwa językowe: Macmillan i Pearson.

    Organizator konkursu

    Katarzyna Podgórska

  • NAJLEPSZY CZYTELNIK

    NAJLEPSZY CZYTELNIK

    Znamy już zwycięzców konkursu” Najlepszy Czytelnik Roku Szkolnego 2021/2022”

     

     „Telewizja to tylko zastępcza rozrywka dla mózgu, kto nie czyta, ten właściwie nie potrzebuje już głowy, nie mówiąc oczywiście o wyobraźni i fantazji”

    Billie Joe

     

    Z ogromną przyjemnością i satysfakcją informujemy uczniów, że znamy już wyniki szkolnego konkursu „Najlepszy Czytelnik Roku Szkolnego 2021/2022”

    Komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące nagrody. W kategorii „Najlepszy Czytelnik Roku Szkolnego 2021/20122” - tytuł ten zdobyli: Agnieszka Filipek - z klas programowo najwyższych oraz Kateryna Olyfirenko - z klas promocyjnych.                                                                                             

    Celem konkursu, który trwał od 2 września 2021 r. do 15 czerwca 2022 r. było promowanie czytelnictwa, kształtowanie nawyku regularnego czytania oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i literackich.

    Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 😊

strona:

Aktualności

Galeria zdjęć

Mapa